V Rdečem križu Slovenije smo ves čas pripravljeni, da pomagamo reševati življenja, ko je to potrebno in tako kot je teba: z več kot stotimi ekipami prve pomoči, organizacijo krvodajalskih akcij, iskanjem pogrešanih, materialno pomočjo in predanim delom več kot deset tisoč prostovoljk in prostovoljcev.
Poleg časa in pripravljenosti naših prostovoljcev potrebujemo tudi sredstva za opremo, prehranske pakete, denarne pomoči in minimalno logistiko. Vaš prispevek bi nam veliko pomenil, pri čemer bi vas radi spomnili, da za vas ne bi predstavljal nikakršnega stroška.
Zakon o davku od dohodkov pravnih oseb, (Uradni list RS, št. 117/06, 56/08, 76/08, 5/09, 96/09, 110/09 – ZDavP-2B, 43/10, 59/11, 24/12, 30/12, 94/12, 81/13, 50/14, 23/15, 82/15 in 68/16) v 59. členu določa, da za denarna sredstva, ki jih darujete za humanitarne in dobrodelne namene ter varstvo pred naravnimi in drugimi nesrečami, lahko uveljavite davčno olajšavo.
Za denarna sredstva in stvari, ki bi jih darovali Rdečemu Križu Slovenije za humanitarne in dobrodelne namene ter varstvo pred naravnimi in drugimi nesrečami, lahko uveljavite davčno olajšavo pri ugotavljanju svoje davčne obveznosti. Davčna olajšava znaša največ 0,3 % od obdavčenih prihodkov zavezanca v davčnem letu za dobrodelne namene in največ 0,5 % od prihodkov za varstvo pred naravnimi in drugimi nesrečami.
Olajšavo lahko uveljavljate z dokazilom o nakazilu donacije Rdečemu križu Slovenije.
Nakazilo opravite na TRR SI56 0310 0111 1122 296
Koda namena: CHAR
Sklic: 00-76450
BIC SKBASI2X
Z dodatnimi informacijami smo vam z veseljem na voljo na telefonski številki 01 24 14 336.
Iskrena hvala vsem, ki boste uveljavili davčno olajšavo z donacijo Rdečemu križu Slovenije.
Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.
Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.
Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.
Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.
Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:
Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).
Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.
Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.
Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.
Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.
Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.
Rdeči križ Slovenije